ABS Material Sound Module Book with AG10 Battery for 3-8 Years Age Range Educational Musical Toy
| Material | Art Paper/Coated Paper/Offset Paper |
|---|---|
| Size | Customized |
| Printing | CMYK full color printing, pantone color printing etc. |
| Finishing | Gloss film lamination, Matt film lamination, Gold foil stamping, Debossing, Embossing, Spot UV coating, Hot foil stamping, Glittering etc. |
| Binding | Perfect binding, sewing binding, stapled, or as per your requirement. |
| Carton Material | ABS plastic materials. |
| Artwork | PDF, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Photoshop, Higher than 300dpi |
| Product Standards | RoHS, CE, EN71 and other European toy standards. |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union, L/C all for your choice |
|---|---|
| Packaging Details | Packed by carton, then with plastic pallet. We can also pack on your request. |
- There's one sound module installed outside of the book (like a ruler) or can be installed into the book directly.
- Produces sound when pressing the designed button on the module or book.
- Clear and vivid voice quality.
- Sounds are preserved even when power is off.
- Custom sound options available: animal sounds, musical instruments, vehicle sounds, songs, holiday songs, and speech in multiple languages.
| Batteries | 2PCS * AG10 batteries (replaceable), 3-4.5V operating voltage |
|---|---|
| Battery life cycle | 500-560 cycles |
| Storage time | 2-3 years |
| Volume standards | 75-85 dB |
| Sound Format | MP3/WAV |
| Speaker | Diameter 27mm plastic speaker (configurable based on product structure) |
| Sound length | Up to 60 seconds per page, album pages printed to customer requirements (conventional 8-10 pages) |
Tung Wing Electronics (Shenzhen) Company Ltd., founded in 1987, is a Hong Kong-capital enterprise.
We are a professional manufacturer of consumer electronics, children's intelligence books, plush toy movements, including:
- Sound modules: Assorted types of voice, melody, flashing and recordable modules
- Musical or recording pen, annunciator, bottle opener, casket, picture frame, etc.
- Musical, voice, flashing, or recordable cards and sponge cards
- Paper bags, greeting cards and ornaments of fiber optics
Company Organization: We have departments for engineering, molding, sampling, plastic, SMT, bonding, silkscreen, pad printing, assembling, marketing, QA, QC, etc.
Company Culture: With our quality assurance system and advanced management philosophy, we meet customer needs in every aspect. Our products are mainly exported to Europe, USA, South Eastern Asia, Japan, etc.
A: Yes! We are the 100% manufactory specialized in printing & packaging for over 26 years.
A: Usually our company's MOQ is 3000 sets per each item.
A: We pack the product in strong carton boxes. Delivery options include sea transportation, air freight, and express delivery.
A: Yes, you can OEM the box. Contact our manager to discuss MOQ for product logo customization.
A: Delivery time varies from 15 to 45 days according to quantity and design.
AG10 Battery Sound Module Book
,3-8 Years Age Range Educational Musical Toy
,3000PCS/Day Production Capacity Sound Module Book
-
膜のプラスチックABS子供の音声は5匹のペット ボタン電池を予約する
製品の説明: 子供健全な本、音楽カーペットのための5匹のペット ボタンのおもちゃの健全なモジュール 健全なモジュールの指定: 1. モジュールのサイズ:95*34.5*5.5mm (これはまた私達の型、私達持っているこの1の同じようなexsiting型をである) 2. ペット ボタン:量のボタン及びボタンの全レイアウトはあなたの条件に従って変えることができる。 3. 電池:3PCS *AG10電池、4.5V操作電圧;電池の寿命周期:500~560の周期、貯蔵時間:2-3年。 4. 動物のような標準的な健全なか注文の声によって、交通機関の音、メロディー鳴りなさい 声、人間の話す声 5. 児童図書... -
宣伝用フラッシュバッジ 超明るいフラッシングLED オーダーメイドロゴ印刷とABS素材
超高輝度 LED ライトを備えたカスタマイズ可能なフラッシュ バッジ。プロモーション ギフトや自転車の安全に最適です。ロゴ印刷、CE および RoHS 認証済みの OEM サービスが利用可能です。年間1,000万個の高い生産能力。 -
60秒音長 CE&ROHS認定カスタム音声録画 教育用玩具音声モジュール
3 ~ 8 歳向けのカスタマイズ可能な教育用サウンドブック。音楽、照明、録音、1 ページあたり 60 秒のサウンドが特徴です。 CE/ROHS 認定、OEM/ODM オプションあり。交換可能なバッテリーを備えた耐久性のある ABS 構造。